נאדיה אל-נור | NADIYA AL-NOOR

בשעה שמליוני ילדים קמו ממיטתם בבוקר ה-30 ביוני 2016, מתרגשים לקראת חופשת הקיץ.
ילדה אחת לא התעוררה. ילדה ישראלית קטנה,  הלל יפה אריאל היד בת ה-13, נרצחה באכזריות במיטתה עלידי טרוריסט פלסטיני בן 17. הוא פרץ לביתה ודקר אותה למוות. חיים נוספים אבדו באלימות חסרת משמעות. עוד נשמה אומללה נלקחה בטרם עת מן העולם. אולםמעטים המוסלמים בעולם הזה שיתאבלו על מותה, והסיבה? הילל הייתה יהודייה ישראלית.

אני מוסלמית ואני יודעת שכאשר מדובר על טרור פלסטיני, יותר מדי מוסלמים נוהגים בצביעות. ראיתי ממקור ראשון את האנטישמיות היומיומית וההרסנית בה נגועה הקהילה המוסלמית. שמעתי זאת מפיות  מנהיגינו הדתיים, מהפוליטיקאים שלנו ואפילו מהפעילים המוסלמים הלכאורה ליברלים ורודפיהשלום.
ראיתי באימה את המאמצים הנואשים להצדקת הטרור המוסלמי מאנשים שבעבר הערכתי.
למה? למה אנחנו מגנים את כל סוגי הטרור, אבל מוכנים להתקפל לאחור על מנת לתת לגיטימציה לאלימות נגד יהודים ישראלים?

אנחנו מטילים את האשמה על ההציונותאנחנו מטילים את האשמה על ההכיבוש“, אנחנו מטילים את האשמה עלהאפרטהייד“. אנחנו בולעים את השקרים האנטישמיים שמאכילה אותנואלגזירה‘: “ישראלים ניתקו את אספקת המים“, “הישראלים עומדים להרוס את אלאקצה “. אנחנו אפילו לא מכירים בכך שישראל היא מדינה. אנחנו קוראים להפלסטין‘, אנחנו מסרבים לקרוא לאלימות המופנית כלפי ישראליטרורואנחנו צועקים בצביעות  התנגדות אינה פשע!’

הרשו לי לספר לכם: דקירת אישה הרה הישר בבטנה אינההתנגדות“, ירי באנשים היושבים בביתקפה אינוהתנגדות“, נהיגת רכב לתוך קבוצת הולכירגל אינההתנגדות“. פיצוץ אוטובוס על יושביו אינוהתנגדות“, פריצה לביתה של אישה ורציחתה בעת שילדיה צופים במעשה אינההתנגדותודקירת ילדה קטנה למוות במקום היחיד בעולם בו היא אמורה להיות בטוחה היא בוודאי לאהתנגדות‘. טרור אינוהתנגדות‘. טרור הוא פשע לאמוצדק.

מוסלמים מסביב לעולם מגנים בקביעות את דעאש ואת רוב הטרור שמבוצע  בשמו של האסלאם. אני מכירה פעילים מוסלמים תומכי שלום, תומכי שלום בין דתות, רופאים , פעילי זכויות גייז ועוד. אנחנו שונאים את דעאש עד מאוד וסולדים מטרור עד מאוד. אנחנו נתייצב כנגד רדיפת נוצרים, אתאיסטים, הינדים, שיעיים, אחמדים וכל אחד אחר שנרדף. אנחנו נבכה עד השמיים אם אפילו פלסטיני אחד נהרג.
אבל כשמדובר על טרור פלסטיני כנגד יהודים. אנחנו עוצמים עין או פשוט מסובבים את הסיפור והופכים את הטרוריסטים לקורבנות. דבר זה לאייעשה.

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון אמר: “אם תאמר … ‘שהאלימות בלונדון אינה מוצדקת, אבל מחבלים מתאבדים בישראל זה עניין אחר‘ – אז גם אתה חלק מהבעיה…”. הוא כמובן צודק לגמרי. טרור הוא טרור, אפילו כאשר הוא מופנה כלפי ישראלים. אל תנסו להצדיק או לתרץ את הטרור שקורה בתדירות  גבוהה מדי בישראל. אנשים חפים מפשע נהרגים, החיים שלהם יקרים בדיוק כמו החיים של האנשים שנהרגו בפאריס, בריסל, ניגריה, טורקיה, פקיסטן, ירדן, אינדונזיה, תימן, לבנון, עירק או סוריה.
מותם של אנשים אלו גם הוא לא היה ראוי.

כמובן שעלינו לגנות את המקרים בהם חוסרצדק נעשה על ידי ממשלת ישראל או כל ממשלה אחרת או כל סמכות שהיא. כמובן שעלינו לאשרר את הזכות לחיים של הפלסטינים, אך חיים של אדם אחד לא שווים יותר מחייו של אדם אחר. חיי ישראלי שאבדו שווים לאלו של פלסטיני. טרגדיה אינה תחרות. עלינו להתאבל על שני הצדדים ולהילחם על מנת למנוע את האובדן של שניהם גם יחד. אנחנו חייבים לגנות את כל הטרור שמבוצע. אסור לנו להתקפל לאחור על מנת להצדיק זאת. אסור לנו להאשים אנשים חפים מפשע  בכך שנשחטו, או להצדיק את פעולות הטרוריסטים שרצחו אותם. אם נצדיק את פעולות הטרור, זוהי אינדיקציה לכך שאנחנו לא באמת מאמינים בשלום.

כאשר אתה ממציא תירוצים להצדקת טרוריסטים, אתה תומך בטרור. נקודה.
עד שלא נעמוד כנגד טרור מכל הסוגים והצורות, כנגד טרוריסטים מכל רקע שהוא. אנחנו המוסלמים צבועים. אללה אינו אוהב אנשים צבועים.

העולם איבד ילדה יפהפייה ביום חמישי. אסור לנו לתת למותה של הילל לעבור בשתיקה. אנחנו חייבים להילחם באנטישמיות על כל צורותיה וזה כולל מלחמה כנגד הטרור הפלסטיני. זו הייתה טרגדיה איומה, ואנחנו חייבים לעבוד כדי למנוע את הדבר מלקרות לילד של מישהו אחר.
במילותיו של חברי אפשין עמרני, איראניאמריקאי: “אלוהים היקר, עזור לנו, אנחנו לא אמורים לומר קדיש על ילדת בת מצווה

Translated by a really great Guy

Originally Published in English in The Times of Israel

Advertisements